Yaklaşık 14 Sezon üst üste Batman Petrolspor müsabakalarında Saha Komiserliği görevi yapan Murat YILDIZ adeta Batman Petrolspor'un gizli kahramanlık görevini üstleniyor. Batman Petrolspor müsabakalarına çıkan Temsilci, Gözlemci ve Hakemler ile bire bir ilgilenip kulübü en iyi şekilde temsil edip aynı zamanda ceza yememesi için çaba içerisine giriyor.

Kulüpteki yöneticilerle iletişim halinde olan, müsabakalarda temsilci ve gözlemcilerle irtibatta olup adeta kulüp ile köprü görevi gören Yıldız başarılı performans gösteriyor.

Müsabakalarda saha içerisinde, başlama düdüğüyle başlayıp son ana kadar görevini en iyi şekilde yerine getiren Saha Komiseri Murat Yıldız maç boyunca, hakemlere, yöneticilere ve temsilcilere yardımcı oluyor.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun çıkardığı tüm Talimat, Genelge ve emirlerini bilen ve bunlara uygun hareket eden Murat Yıldız, saha içerisinde çalışkan ve çevikliği ile dikkatlerden kaçmıyor.

Görevini, oyun sahasının hudutlarını belirleyen çizgi dışında ve etrafında yapan, belirli bir yerde oturmadan müsabakayı yakından izlemeyen, Dördüncü Hakemin atanmış olduğu müsabakalarda, Dördüncü Hakemin yapılmasını istediklerini yerine getiren Yıldız, hem kulüp yetkilileri hem de spor kamuoyu tarafından takdir ile karşılanıyor.

Tribünler dahil sahada emniyet önlemlerinin alınmasını sağlayan Murat Yıldız, sona eren müsabaka sonrasında hakemlere yardımcı olup son ana kadar kulüp yetkilileriyle iletişimini kesmiyor.

TFSKD Derneğine Üye olan Murat Yıldız, görev aldığı bütün müsabakalarda görevini en iyi şekilde yerine getirmeyi ilke edinmiş vaziyettedir. (Haber Merkezi)