Batman tribünlerinde yeni bir taraf grubu kuruldu. “Vikingler” adı ile kurulan grup bu hafta oynanacak olan Silifke Belediyespor maçıyla takıma desteğe başlayacak.

Yıllardır tribünlerde Batman Petrolspor’a destek veren isimlerden oluşan grup, yeni bir taraftar grubu kurdu. Kuruculuğunu Salih Kurt, Tribün Liderliklerini Furkan Toku, Hakan Aydın ve Serhat Atalay’ın yapacağı Vikingler, hafta sonu oynanacak Silifke Belediyespor maçında kale arkasında takıma destek verecek.

Yeni oluşum hakkında açıklama yapan kurucu ve tribün liderleri, “2023-2024 sezonu itibariyle memleketimizin kadim topraklarımızın profesyonel takımı olan Batman Petrolspor'un başarısına başarı, şanına şan katmak adına yeni oluşum içerisine girerek Vikingler Taraftar Grubu olarak kale arkasında yerimizi alacağız. İyi gün taraftarı değil, iyi gün kötü gün ayırt etmeksizin her zaman takımımızın yanında olacağız. Memleketimizin göz bebeği olan Batman Petrolspor'u en iyi şekilde gerek iç saha, gerek deplasman tribünlerinde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Oluşumumuz bu metinde yazılan her cümlenin arkasında durulup kurulan cümleler söylem ile değil eylemlerimiz ile de gösterilecektir. Bu sezonun ilk iç saha maçıyla birlikte bizlerde tribünde yerimizi alıp kadim topraklarımızın göz bebeği olan Batman Petrolspor'un başarısı ve şanı için kale arkasında yerimizi alıp desteğimizi vereceğiz.”

“AMİGO CANO’UN MÜCADELESİ MÜCADELEMİZ OLACAKTIR”

Batman Petrolspor’un başarısına katma değer sağlamak istediklerini belirten Salih Kurt ve ekibi, “Çıkmış olduğumuz bu zorlu serüvende değerli büyüğümüz ve kıymetlimiz rahmetli Sn. Can Tanık’ın (Amigo Cano) çizmiş olduğu çizgisi çizgimiz, yolu yolumuz ve mücadelesi mücadelemiz olacaktır. Saygı, sevgi, özlem ve rahmetle andığımız değerli büyüğümüzüz ve kıymetlimizin çizdiği ve yürüdüğü yoldan gitmekten şeref duyarız. Ayrıca Batman Petrolspor'umuzun yönetim kuruluna da başarılar dileriz. Vikingler Taraftar Grubu olarak keskin rüzgarların, tozlu yolların, dik yokuşların olacağı bu yolda biz takımımızın yanında olacağımızı belirtmek isteriz. Zira bu zorlu ve mücadele verilecek bu yolda birlik beraberlik içerisinde perçinlenerek Batman Petrolspor'umuzun başarısına katma değer sağlamak oluşumumuzun ilk önceliğidir.  Bu zorlu ve mücadelenin hat safhada olacağı süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyecek, maddi ve manevi yanımızda olan tüm herkese teşekkür ederiz. Bu yolun sonu ne olursa olsun biz takımımızın başarısına katma değer sağlayacağız lakin biz her zaman var olan, kanat geren başarıyı da başarısızlığı da kucaklayan şanlı Batman Petrolspor'umuzun "başarısı için neler yapabiliriz?" sorusunu irdeleyen ve mücadeleden kaçınmayan olan taraf olacağız” dediler.

Kaynak: Batman Gazetesi