63. Yıllık köklü bir kulüp ve bünyensinde nice başarılarla dolu Batman Petrolspor'un geçen sezon TFF 2.Lig'den küme düşerek şehri ve taraftarları derinden üzmüştü. 2021-2022 Sezonunda 3. Lig'de şampiyon olup büyük bir başarıyı elde eden Batman Petrolspor sonraki sezon ekonomik sorunlardan ötürü büyük sıkıntılar yaşadı. Şampiyon olup 2. Lig'e yükselen Batman temsilcisi, bütçe ve finansman açısından adeta yokluğu yaşadı ve aynı sezonda küme düştü. 

Tüm bu olumsuzlukların ardından TPAO'nun Batman Petrolspor'a sahip çıkıp bünyesine alarak TPAO Batman Petrolspor ismini alması ve sezona şampiyonluk parolasıyla başlaması Batmanlıları ve taraftarı heyecalandırdı. Yaptığı sükse transferlerle ve takımın başına Süper Lig deneyimi olan M.Reşit Akçay'ın getirilmesi şehirde büyük bir heyecan yaşattı. Tüm bu gelişmeler kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, Zonguldak basını Zonguldaklıların nabızını alıp TPAO'yu karalama kampanyaları başlatarak TPAO Batman Petrolspor'u hazmedemediler.

Zonguldak İmza Gazetesi, "TPAO; Batman’a var da Zonguldak’a neden yok?" başlığıyla yayımladığı haber hazmedemediklerinin net göstergesi oldu.

İşte Zongudalk İmza Gazetesi'nin yayımladığı haber;

"TPAO; Batman’a var da Zonguldak’a neden yok?

Türkiye Petrolleri Anonim Ortakları (TPAO)'nun TFF 3.Lig temsilcisi Batman Petrolspor’u devir alması üzerine Zonguldaklılar sitem etti.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO)’nun TFF 3.Lig temsilcisini devir almasının ardından bazı Zonguldaklı vatandaşlar duruma sitem ederek, “Bizim de doğalgazımız var, bize neden sahip çıkılmıyor?” ifadelerini kullandı.

Zonguldak’ta da doğalgaz bulunduğunu belirten vatandaşlar, TPAO'ya seslenerek Batman Petrolspor’a verilen desteğin neden Zonguldak Kömürspor’a verilmediğini sorguladı.

Filyos Gaz Sahasını TPAO tarafından işletildiğini hatırlatan Zonguldaklı futbolseverler, TPAO’ya Zonguldak Kömürspor’a da destek olmaları yönünde çağrıda bulundu." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: SPOR72

İşte Haberin Linki > https://www.imzagazetesi.com/tpao-batmana-var-da-zonguldaka-neden-yok