Genel olarak yönetim ile ilgili olumsuz düşünceye kapılmak için erken. Bekleyeceğiz, göreceğiz. Her şeyi bilmek zorunda da değiliz. Mutlaka doğru bir politikayla görüşmeler ya...

Genel olarak yönetim ile ilgili olumsuz düşünceye kapılmak için erken. Bekleyeceğiz, göreceğiz. Her şeyi bilmek zorunda da değiliz. Mutlaka doğru bir politikayla görüşmeler yapıyorlardır.

Naçizane isteğim yönetimde, sporun kalbinde olan spor adamlarımızın olması fevkalade bir karar olacaktı. Ama fotoğrafa baktığımda o kurullardan bir kişi dahi olmaması üzdü beni. Batman Petrolspor taraftarının da bu sene tribünleri doldurması hemen hemen kesin gibi. Bu da en büyük transfer olacak. Burası Batman Petrolspor Kulübü. Riskin olabileceği ama kumarın olmayacağı bir kulüp.

Petrolspor yönetimine başkaları da eklendi. Çok doğal bir tasarrufta bulundu. Giden hocalara da saygı duyarız. Ancak 2 sene boyunca bir futbol takımı sürekli irtifa kaybediyor. Yenilenmek nedir? Kötü gidebilirsiniz ama zaman lehinize çalışır. Sabır göstermeniz için bu ışığı görmeniz lazım. Bu ışığı yanlış görür ve teşhisi yanlış koyarsanız olmaz. Dikkatli adımlar atmak gerekir. Mevcut yönetimdekileri ve girenleri yakın zamanda hepimiz göreceğiz bakalım Petrolspor için nasıl bir katkıda bulunacaklar. Petrolspor yönetiminde önemli olan kâğıt üzerinde isimlerin olması değil, icraat önemlidir. Başkan A.Vahap Akbaş’ın “Petrolspor için kalıcı kaynaklar üretmemiz gerekir” söylemine sonuna kadar katılıyorum.

Bilirsiniz Süper ligden tutun en alt liglere kadar başarılı ve şampiyon olmuş bütün kulüplere baktığınızda mutlaka yönetimde spor adamları ve duayenleri yer almışlardır.  Petrolspor yönetiminin güçlü olduğunu ve yoğun bir mesai harcadığını en başta söyleyenlerdenim. Fakat yönetime yeni katılan arkadaşlar mutlaka kulübe mali açıdan destek çıkmaları gerekmektedir. Kulüp borçlarla boğuşurken yönetime girmek için pek fazla isimler duymayız ama, kulüp borçsuz ve finansman olarak rahat pozisyonda iken pek çok isimler meydana çıkar hatta kulübe talip olur.

Ben hiçbir zaman, Batman’daki bütün spor adamları ve duayenlerin bir araya gelinmesi için çağrıda bulunulduğuna hiç şahit olmadım. Yahu zor değil, bana soracak olursanız Batman’daki bütün kurulların başkanları ve yöneticilerinin telefon numaraları var ve onlarla iletişim halindeyim. Amatörden tutun profesyonel kulüplere kadar. Başarı birlik beraberlikten gelir. Sizler, eskiden yönetimde yer alan ve başarılı olmuş en azından Petrolspor kulübü için çırpınmış işini layıkıyla yapmış yöneticilerle iletişime geçmeyip davet bile etmemişseniz alınırlar, gönül koyarlar ve sonrasında serzenişte bulunduklarında gücenmeyeceksiniz.

Sportif başarı birlik beraberlik, kenetlenme ve futbolun anahtar faktörlerinden olan “iletişim” ile olur. İletişimden kastım; Batman Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Batman Şubesi Başkanı, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı, TFFHGD Derneği Başkanı, Futbol İl Temsilcisi, TFSKD Batman Şubesi Başkanı, Spor adamları, Spor duayenleri ve eski yöneticiler ile iletişime geçmemişseniz sportif anlamda bir yol kat edemezsiniz.

Mübalağa yapmıyorum, anahtar faktörden söz ediyorum. Sportif başarı için o anahtarı anlamanız gerekiyor.

Bir şeyler şekillenirken mutlaka kulübün itici gücü olan vefakâr ve cefakâr Yarasalar Taraftar Grubu lideri ve diğer grup liderleriyle istişarede bulunmanız gerekiyor. Eğer bulunmamışsanız bu büyük bir eksiklik olacaktır.

Batmanımızın ve şehrimizin lokomotifi olan Petrolspor’un başarılı olabilmesi için şehrin duayenleri, emektarları, spor adamları, taraftar grupları liderleri, STK’lıları ve medya mensuplarıyla bir araya gelip istişarelerde bulunulması gerekir.

Batman Petrolspor’a cani gönülden başarılar dilerim. Mevcut yöneticilere ve katılan yeni arkadaşlara da başarılar dilerim. İnşallah başarılarla dolu bir sezon geçer. Arzu ettiğimiz ve çok istediğimiz şampiyonluk gelirde o hasret son bulur.