Geçen hafta deplasmanda Karaman Belediyespor’u 3-0 mağlup eden Batman Petrolspor, o moral ve coşkuyla bu hafta kendi sahasında ligde play off iddiası bulunan 1954 Kelkit Beled...

Geçen hafta deplasmanda Karaman Belediyespor’u 3-0 mağlup eden Batman Petrolspor, o moral ve coşkuyla bu hafta kendi sahasında ligde play off iddiası bulunan 1954 Kelkit Belediyespor’u 2-1 mağlup ederek en yakın rakibi Nevşehir Belediyespor’un da mağlup olmasıyla şampiyonluk adına dev bir adım attı.

Maça istekli, arzulu ve coşkulu başlayan Kırmızı beyazlı ekip, üç puanı 15 dakikada aldı.
İlk yarının 5. Dakikasında Akın Akman ve 15. Dakikasında Ömercan Öndaş’ın kaydettiği gollerle sahadan 2-1 galibiyetle ayrılan temsilcimiz Petrolspor, puanını 57’ye yükseltip Nevşehir Belediyespor’a 10 puan fark takarak liderliği sürdürdü.

Oyunun tamamına bakıldığında sadece ilk yarı ve ikinciyarının ilk 10 dakikası oyun kontörlü Petrolspor’un elindeydi.
Petrolspor Tahsin ve Aykut ile çok net gol pozisyonundan yararlanamadı.

Ömercan Öndaş bu maçta benim gözlemlediğim kadarıyla sahanın en iyilerindendi.
Akın’ı anlatmama gerek yok oyun zekası ve galibiyete katkısı anlamlıdır. Tekrar söylüyorum Petrolspor’da böyle usta oyuncular olmazsa şuanda bu kadar puan toplar mıydı?

Batman Petrolspor çok uzun yıllar sonra anasının ak sütü gibi hak ettiği bir şampiyonluğu almak için geri sayımda. Oyuncu kalitesi çok önemli. Akın Akman’ın yükselen form grafiği, galibiyetlere katkısı, son haftalarda alınan önemli galibiyetler buram buram kalite kokuyor.

Skor elbette önemli. Ama daha önemlisi lider gibi oynamak, şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu kabul ettirecek bir oyun sergilemekti. Petrolspor bu kimliğe sahip olduğunu gösterdi. Çok kritik bir sınavdı. Takipçisi Nevşehir Belediyespor’u devre dışı bırakmak için ekstra bir performans gerekiyordu.

Net söylemek zorundayım, düşündüğü kadar zor olmadı. Altını çizmek gerek; şu anda ligde hiçbir takımın arkasında böyle bir güç, böyle bir taraftar desteği yok. Petrolspor’un en büyük avantajı bu.

Puan farkını açarken, takım farkını da açıyor. Petrolspor Kadro yapısında fark açtı.

3.Ligde şampiyon formülü çok basittir. Çok kaliteli bir kaleciniz olacak. Lider ve baba bir stoperiniz olacak. En önemlisi ortasaha göbeği çok önemli. Oyun içerisinde müthiş 2 hızlı oyuncunuz, en az 2 zeka küpünüz olacak. Önde de 3 tane skorer oyuncunuz varsa hep zirvede olursunuz. Şampiyonluk formülü budur.

Bakıldığında Erdi Bakırcı, Abdulsamet, Akın, Enes, Tahsin, İlyas, Aykut, Okan, Hasan ve Ömercan isimleri sayarsak Petrolspor’un lider olmasındaki reaksiyon ortaya çıkıyor.

Bu galibiyetten ötürü teknik heyeti, yönetimi ve futbolcuları kutluyorum.

Allah’ın izniyle yolun sonu şampiyonluktur.