Batman Petrolspor’da TPAO’ya devir olacağı gündem olan konu tüm şehri ve taraftarları düşündürüyor. Haftalardır kulübün TPAO’ya devri konuşuluyor ama konuyla ilgili iki kurumd...

Batman Petrolspor’da TPAO’ya devir olacağı gündem olan konu tüm şehri ve taraftarları düşündürüyor. Haftalardır kulübün TPAO’ya devri konuşuluyor ama konuyla ilgili iki kurumdan da herhangi bir gelişme ve açıklama yok teknik direktörünü belirlemeyen yönetim kadro yapılanmasına da başlamadı.

TFF 3. Lig 1. Grupta 2021-2022 sezonunu Şampiyon tamamlayan Batman Petrolspor yıllar sonra 2. Lig hasretini sona erdirerek tarihe adını yazdırdı.

Geçtiğimiz yıl TFF 3. Lig 1. Grubu Şampiyonluk ile tamamlayan Batman Petrolspor, kısıtlı bütçeyle hedefine ulaşmıştı. Kırmızı-beyazlılarda yeni sezon öncesi tam bir sessizlik hakim. Kulüp yönetiminin yeni sezonda destek konusunda sıkıntı yaşadığı görülmektedir.

DEVİR KONUSU TÜM ŞEHRİ SARMIŞ DURUMDA?

Batman Petrolspor'da iddia çok ancak gelişme yok. TFF 2. Lig ve Profesyonel liglerde takımlar yeni sezon öncesi kadro yapılanmasına başlayıp, dış transferde imzaları birer birer attırırken Petrolspor'da ise sessizlik hâkim.  

DEVİR BELİRSİZLİĞİ SÜRÜYOR?

Şehirde Kulübün devri veya hisselerinin TPAO’ya geçmesi konuşuluyor ama henüz resmiyet kazanmadı.

Batman Petrolspor’da belirsizlik sürüyor. Petrolspor yönetimi yeni sezon için kaynak bulma çalışmalarını sürdürürken bir yandan da kulübü TPAO’ya devretmek istiyor. Haftalardır gündemi meşkul eden kulüp TPAO’ya devredilsin konusu tüm şehirde konuşulan tek gündem maddesi, sosyal medya da taraftarların bir an önce kulübün TPAO’ya devri gerçekleştirilip yeni sezon için güçlü bir çalışma yapılması isteniliyor.

Batman Petrolspor yönetiminden ve TPAO’dan kamuoyunu aydınlatacak resmi bir açıklama gelmedi. Bu durumda çıkan iddialarda gündeme bomba gibi düşüyor, her gün ayrı ayrı iddiaların konuşulması takıma ve kulübe de olumsuz etkisi yansımaktadır.

Bu durumda taraftarların haklı serzenişlerini görmezden gelen Batman Petrolspor yönetim kurulu ve TPAO’nun bu konuda bir kelime açıklama yapmamaları da en büyük yanlışları olarak görülmektedir. Bu konuda çıkan iddiaların bu kadar yayılması konuşulmasının sorumluları da mevcut yönetim kurulu ve TPAO’dur… Bir an önce takımı bu kıskaçtan bu sessizlikten çıkarmak için artık sessiz kalmayın çıkın konuşun…

TEKNİK HEYET YOK

Ligin başlamasına 2. aydan az bir süre kalırken teknik direktörünü de belirlemeyen kırmızı-beyazlı ekip iç transferde de net bir adım atmadı.

Geçtiğimiz sezonda Batman Petrolspor’da şampiyonluk yaşayan Akın Akman, İlyas Ural, Hasan Çavdar, Ali kemal Başaran, Samet Kırım, Onur Küçük, Samet Aydın ve Aykut Çift gibi önemli futbolcular takımdan ayrıldı. İç ve dış transferde atılacak adımlar ise devir işlemlerinin netleşmesi sonrası yeni teknik heyeti bekliyor.

Kalın sağlıcakla bir dahaki yazımda görüşmek dileğiyle...