Batman'da bu hafta sonu oynanması gereken 2'inci Amatör Lig maçları hakem yetersizliğinden ertelenecek. Batman İl Hakem Kurulu tarafından yetkililere dilekçe yoluyla hafta sonu oynanacak olan 2. Amatör Lig maçları için hakem yetersizliğinden ötürü erteleme talebinde bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

Batman ASKF ve TFF Batman Futbol İl Temsilciliği tarafından, 02-03 Aralık 2023 tarihinde 2. Amatör Lig maçlarının oynanması için program açıklanıp, yayımlanmıştı. Fakat Batman'da hakemlerin müsabakalara yetersiz kaldığı için İl Hakem Kurulu tarafından yetkili kurullara dilekçe yoluyla "Hakem Yetersizliği" nedeniyle maçların ertelenmesini talep etti. İl Hakem Kurulu, müsabakaların hafta içi herhangi bir güne alınması durumda hakem ataması yapılacağı belirtildi.

Türkiye Bahçeli'nin son mesajını konuşuyor? Cumhur İttifakı dağılıyor mu güçleniyor mu? Türkiye Bahçeli'nin son mesajını konuşuyor? Cumhur İttifakı dağılıyor mu güçleniyor mu?

TFF İl Temsilcisi Tertip Komitesi ile beraber adete şapkadan tavşan çıkartarak 2 Günde 3 Sahaya  Bal Ligi ile birlikte toplam 18 müsabaka koymayı başardı. Ama Hakem yetersizliği bu çabayı boşa çıkarmış oldu.

2. Amatör Lig'de mücadele eden bazı kulüp yetkilileri İl Hakem Kurulu'nun bu talebini tepkiyle karşıladı. Kulüp yetkilileri, "Bizler aylardır antrenmanlarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Kulüp olarak planlanmış ve ligin başlama tarihi olan 02-03 Aralık'ta oynatılacağı tarihe göre bütün planlamalarımızı yaptık. Batman ASKF, TFF İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi görevini büyük bir ivedilikle yerine getirip ligi zamanında başlatmak için büyük bir çaba içerisine girip planlamayı ona göre yaptılar. Fakat İl Hakem Kurulu bu durumu bildiği halde hakem yetersizliğinden ötürü ligi erteleme talebinde bulunuyor. Bu durum gerçekten de canımızı sıktı" ifadelerine değindiler. 

Erteleme talebinden ötürü bazı yetkililer ise, madem Batman'da müsabakalar çok oynanacak nedeni ile İl Hakem Kurulu yeteri kadar hakem yetiştirmiyor diye tepkilerini dile getirdiler.

Batman İl Hakem Kurulu'nun bu talebine karşı Batman İl Tertip Komitesi nasıl bir karar verecek merakla bekleniyor.

Kaynak: SPOR72