Batman Kültür Mahallesi Muhtar Adayı Eşref Kaya, 19 Mayıs Semt Sahası'nda futbol eğitimi alan çocuklara destek olmak amacıyla önemli bir adım attı. Batman'ın geleceği için çocukların spor ve eğitimle iç içe olması gerektiğine inanan Muhtar Adayı Kaya, gençleri desteklemek ve onların yüzlerini güldürmek için harekete geçti.

Muhtar adayı Kaya’dan anlamlı jest Muhtar adayı Kaya’dan anlamlı jest

Gençlerin, çocukların spor yapmalarına olanak sağlamak ve onların yeteneklerini geliştirmek için 19 Mayıs Semt Sahası'nda futbol eğitimi veren bir grup çocuğa destek olmak, Muhtar Adayı Kaya'nın öncelikli hedeflerinden biriydi. Bu doğrultuda, çocuklara spor malzemeleri, forma ve ekipman desteği sağlayarak onların spor yapma imkanlarını artırmayı hedefledi.

Muhtar Adayı Eşref Kaya'nın bu anlamlı hareketi sadece spor malzemeleriyle sınırlı kalmadı. Daha önce de minik sporcuların ihtiyaçlarını karşılayarak onlara destek olmuştu. Çocukların sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmeleri için sporun önemine inanan Kaya, 19 Mayıs Semt Sahası'nda miniklerin, gençlerin potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri ve olumlu yönde gelişmelerine katkı sağlayabilmek adına aktif bir rol üstleniyor.

Bu anlamlı hareketiyle Muhtar Adayı Eşref Kaya, sadece mahalle sakinlerinin değil, tüm Batman halkının takdirini kazanmış durumda. Gençlere verdiği destek ve onların geleceğine yönelik duyarlılığıyla, Kültür Mahallesi'nin potansiyelini artırmak ve toplumsal dayanışmayı güçlendirmek için önemli bir örnek teşkil ediyor.

Muhtar Adayı Eşref Kaya'nın gençlere verdiği destek, sadece sporun değil, aynı zamanda toplumsal kalkınmanın da önemli bir unsuru olarak görülüyor ve mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor.

Öte yandan Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün ortak yürüttüğü proje kapsamında binlerce antrenörlere, gençlere ve çocuklara spor faaliyetleri alanında eğitimlerini vermek için kurs açtırıp ekonomik anlamda büyük katkı sağlıyor. Bu minvalde Muhtar adayı Kaya bu projeden ötürü Halk Eğitim Merkezi idarecilerine ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ederek herkesin bu gençlere sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.