Batman'da, AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu'nun öncülüğünde gerçekleştirilen bir etkinlikte, Batmanlı öğrencilere yönelik güzel bir jest gerçekleştirildi. Nasıroğlu'nun daha önce yapmış olduğu sözünü yerine getirerek, il genelindeki öğrencilere bisiklet dağıtımı yapıldı.

Batman il sınırları içerisinde bulunan okullardan seçilen öğrencilere yönelik düzenlenen etkinlikte, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, öğrencilere bisikletlerini bizzat takdim etti. Dağıtılan bisikletler, öğrencilerin eğitimlerine destek olmak ve onların daha aktif bir yaşam tarzını teşvik etmek amacıyla sağlandı.

Bisiklet dağıtım etkinliğinde basın mensuplarına açıklamada bulunan milletvekili Ferhat Nasıroğlu, “Geçen ay Ocak ayında tarihte önemli şahsiyetleri canlandırma adına bu genç çocuklarımız, kardeşlerimiz, tarihe mal olmuş birer karakteri canlandırdılar. Rollerini çok güzel canlandırdılar. Biz iki şey istiyoruz; birincisi bu çocuklarımız tarihlerini bilsinler, bu şahsiyetler neden tarihte önemli bir yere sahiptirler? Onları öğrensinler ve tiyatro oyunu ile onları canlı olarak sergilesinler hem de özgüvenleri olsun. 25 tane çocuğumuz bu tiyatro oyununda görev almıştı. Her birine birer tane bisiklet getirdik” dedi.

Nasıroğlu'nun, özellikle dezavantajlı bölgelerde eğitim alan ve ulaşım sorunu yaşayan öğrencilere yönelik bu jesti, yerel halk tarafından memnuniyetle karşılandı. Dağıtılan bisikletlerin, öğrencilerin okula gitme ve sosyal aktivitelerde bulunma konusunda daha özgür ve güvenli hissetmelerine katkı sağlaması bekleniyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Batman'a 32 Sözleşmeli Personel Alacak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Batman'a 32 Sözleşmeli Personel Alacak

Bu tür sosyal sorumluluk projeleriyle, yerel yöneticilerin, toplumun çeşitli kesimlerine yönelik duyarlılıklarını ve desteklerini göstermeleri, ilin sosyal kalkınmasına önemli katkılar sağlıyor. Ferhat Nasıroğlu'nun bu hareketi, Batmanlı gençlerin geleceğe daha umutlu bir bakış açısıyla ilerlemelerine yardımcı olacak gibi görünüyor.